Přebor Královéhradeckého a Pardubického kraje

Aktuality
úterý 21. ledna 2003
Společné přebory Královéhradeckého a Pardubického kraje v halové sezoně 2003 se uskutečnily netradičně v hale na Střelnici v Jablonci nad Nisou.

Setkání nejlepších atletů výše zmíněných krajů se v posledních letech konalo v hale pražského Olympu ve Stromovce, která je však v současné době vlivem srpnových povodní vyřazena ze soutěžního provozu.

Přebory byly rozděleny do dvou soutěží, každý kraj vyhlašoval vítěze zvlášť. Nastala tak řada případů, kdy závodník, který se neprobojoval do finále, obsadil v pořadí svého kraje medailové umístění. V soutěži se představilo na tři stovky závodníků a evidováno bylo přibližně 650 jednotlivých startů. Z Pardubického kraje se zúčastnilo 12 a z Královéhradeckého kraje 8 oddílů.

Nekorunovaným králem přeborů se stal Lukáš Patera z AC Pardubice, který získal celkem čtyři individuální tituly. Všestranný dorostenec ve své kategorii zvítězil na 60 m, 200 m, 60 m překážek a ve vrhu koulí. Mimochodem ve skoku o tyči Patera umí 390 cm a do dálky přes 7 m. Nejúspěšnějším oddílem Pardubického kraje byl AC Pardubice se ziskem 49 medailí a v Královéhradeckém kraji SK Nové Město nad Metují s celkovou bilancí 23 medailí.

Kvalitními výkony se prezentoval již zmíněný Lukáš Patera, který by na 60 m (7,08 s) a 60 m překážek (7,93 s) předčil i závodníky v mužské kategorii. Jana Kárníková z AFK SKP dosáhla výkonu 14,87 m ve vrhu koulí. Ve stejné disciplíně mezi muži zvítězil Josef Betlach z AC Pardubice za 15,24 m. Novopacký Jan Vlačiha v dálce dolétl na 706 cm a v nejkratším sprintu, tedy na 60 m, získal titul mistra Královéhradeckého kraje Jiří Vondřejc z SK Nové Město nad Metují v čase 7,13 s.

Jabloneckými soutěžemi Přebor východních Čech v halové atletice roku 2003 nekončí, pokračuje v sobotu 25. ledna 2003 v atletické hale v Pardubicích na Olšinkách pod pořadatelstvím AC Pardubice ve skoku vysokém, dalekém a v trojskoku všech mládežnických kategorií. Zahájení závodů je v 10 hodin.